Ako si nájsť dobrého psychológa?

Ako si nájsť dobrého psychológa?

Ako nájsť dobrých psychológov vo Vašom okolí?

Nájsť dobrých psychológov v mestách ako je Bratislava či Košice a v mestských častiach ako Rača a Petržalka nie je vôbec ľahké. Pomôcť Vám s tým môže napr. táto stránka o psychológii. Nájdete tu informácie o tom, ako identifikovať, že treba vyhľadať odbornú pomoc, aké sú príznaky rôznych duševných porúch a ako si vybrať správneho psychológa vo Vašom okolí. No nie je to skvelé? Dobrý terapeut môže pomôcť aj v tých najťažších chvíľach.

Terapeutov môžete nájsť na rôznych novinových či internetových zoznamoch, forách, či webových stránkach. Posledná možnosť je najrýchlejšia a priama. Pred návštevou psychológa by ste sa určite mali spýtať na cenu a dĺžku sedení. Dĺžka celého konzultačného procesu bude potom určená individuálne, podľa Vašich potrieb 🙂

Zopár tipov na ktoré je dobré pamätať:

  1. Navštevujte len kvalifikovaných psychológov. Overte si, že psychológ má vysokoškolský diplom, kvalitný kurz, alebo aspoň dobré referencie. Poradenstvo si totiž môže otvoriť každý, buďte preto na pozore.
  2. Neodkladajte návštevu psychológa. Keď sa vyskytne problém, je dobré riešiť ho hneď, nie prenechať ho na budúcnosť. Môžete tak predísť veľa problémom.
  3. Nehanbite sa o svojich návštevách povedať rodine, či blízkym osobám. Určite preukážu podporu a porozumenie, nemáte sa za čo hanbiť. Veľa z nich už určite tiež vyskúšalo odbornú pomoc v duchovnej oblasti, alebo to aspoň zvažovalo.

Napriek tomu, že kvalifikovaná pomoc skúseného terapeuta je na nezaplatenie, oplatí sa ešte pred jeho návštevou rýchle vyhľadávanie a určenie, čo presne Vás trápi. Napíšte si na papier Vaše ťažkosti, prejdite weby ako tieto, možno tým ušetríte minúty o psychológa za ktoré, koniec koncov, platíte vy.

Ak sa Vám niekedy zdá, že sa nachádzate v bezvýchodiskovej situácii, nezúfajte! Vyhľadajte pomoc psychológa či psychiatra čo najrýchlejšie. Pokiaľ to nie je možné, zverte sa so svojimi ťažkosťami aspoň blízkej osobe, alebo, ak nemáte ani túto možnosť, aspoň na internete. Nájdite si fóra, kde sú ľudia s podobnými problémami. Mnoho z nich má už s vašimi ťažkosťami skúsenosti a vedia poradiť 🙂 Ako sme už ale spomenuli, odborná pomoc je najlepšie riešenie 🙂