7 Tipov Ako Zvýšiť Produktivitu

7 Tipov Ako Zvýšiť Produktivitu

7 typov ako zvýšiť svoju produktivitu

 

 

  1. Zožeňte si bielu tabuľu. Zaveste si ju na viditeľné miesto a napíšte na ňu všetky úlohy a zadania ktoré chcete v daný deň urobiť. Takýmto spôsobom budete mať na očiach svoje plány či krátkodobé alebo dlhodobé ktoré treba splniť a nebudete iba tak posedávať a nič nerobiť.

 

  1. Rozdeľte si svoj čas. Najlepšie pre vašu produktivitu bude, keď si vytvoríte časový plán celého dňa a vyčleníte si čas na spánok, školu, prácu, priateľov alebo rodinu. Tak isto si ho môžete napísať na bielu tabuľu alebo vytlačiť na papier a nalepiť na stôl. Takto budete mať pred sebou plán, ktorý musíte dodržať a nebudete odkladať veci na neskôr.

 

  1. Každé ráno si napíšte, čo musíte chcete urobiť? Začnite deň tým, že si napíšete zoznam denných úloh. Nepýtajte sa však: “Čo musím urobiť? Čo by som mal/a spraviť? Čo ma dnes čaká?” lebo váš kalendár bude plný vecí, ktoré chcú od vás iní ľudia. Pýtajte sa: “Čo by som chcel/a dnes spraviť ja? Čo je pre mňa dnes dôležité?”

 

4.Delegujte. Ak to môže spraviť niekto iný, tak to nerobte vy. Uvedomte si, že ak robíte prácu, ktorú by mohol robiť v tej chvíľu brigádnik za 3 € na hodinu, tak v tom momente máte presne takú istú hodnotu vy. Robte to, čo je naozaj dôležité, a ostatné delegujte na iných ľudí.

 

5.Vypnite si notifikácie/internet. Je ich extrémne veľa a všetko sú to veci ktoré nás lákajú k tomu aby sme si otvorili ten mobil alebo aby sme si tú správu pozreli a jednoducho sa nemôžeme sústrediť na to čo robíme.

 

  1. Začnite cvičiť. Do svojho každodenného plánu zaraďte hodinku cvičenia či už to bude byciklovanie, hodinka behu alebo plávania. Každodenné cvičenie vám nielenže zlepší celkový zdravotný stav a zvýši hladinu endorfínov v tele, naučí vás odhodlanosť k danej činnosti. Stačí keď sa pozriete na vysoko postavených podnikateľov, zistíte že sa venujú športovej aktivite. Mysleli by ste si že majú tak veľmi nabitý program a mohli by namiesto cvičenia robiť niečo čo im pomôže v kariére, ale nie oni vedia že ich telo je priamo prepojené s ich mysľou a oplatí sa investovať do udržiavania ich tela v skvelej forme.

 

  1. Predstav si svoje ciele ako splnené. Vžite sa do stavu, ako keby ste tam skutočne boli a v mysli si ich vytvorte reálne.

 

 

ako byť produktívnejší
nie je ťažké dosiahnuť produktivitu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *